By The CO. AGENCY

En güncel işlerimize, anlık paylaşımlarımıza ve çok daha fazlasına ulaşmak için bizi takipte kalın!

HİZMET ALANI
Dijital, Marka
Proje Hakkında

MELTEM EVİN CERAMIC

Kurumsal Kimlik ve Ambalaj Tasarımı, Website Tasarım & Uygulama, 2021

 

Eski çağlardan zamanımıza kadar günlük yaşantımızın büyük bir bölümünde yer alan seramiğin kökenine bakıldığında, seramiğin, insanlık tarihinin hiçbir evresinde vazgeçilemeyen, ayrıcalıklı, doğaya saygılı, sanatsal yönüyle öne çıkan büyük bir buluş olduğu görülür. Ana malzemesi toprak olan seramik dünya uygarlığının belli bir evresinde insanın günlük yaşamına girmiş ve bugüne kadar kesintisiz kullanılmıştır.

Meltem Evin Ceramic markası da doğal renkleri ve tasarımları ile yaratıcısının klas dünyasını yaşayan ve yaşatan bir marka olma yolunda ilerliyor.

 

By The CO. Ne Yaptı?

 

Marka sahibimizin doğallık ve sadelikten yana tavrını ürünlerine ve markasına yansıtmasından aldığımız ilhamla; tüm tasarımlarımızda yalın bir çizgide ilerledik.

Toprağın renginden ve formlarından tasarımsal açıdan çok etkilendiğimiz proje süresince yetenekli marka sahibemiz Meltem Hanım’ın kişisel markası olmasına uygun tasarımlar yaratmaya çalıştık.

 

İlhamımız “Toprağın Dört Element Formu”

 

Seramik yapımı sırasında doğaya ait dört elementin kullanıldığı bir sanat türüdür. Hammaddesi toprak olan, su ile şekil verilen, ateş ile pişen ve hava ile temas ettiğinde kuruyan bir yapım süreci vardır. Bu noktadan ilhamla dört element fikri marka hikayesinde ve tasarım süreçlerinde çıkış noktası olarak kullanılmıştır.