Follow Us!
HİZMET ALANI
Marka
Proje Hakkında

IZAKA OLIVE OIL

Kurumsal Kimlik & Ambalaj Tasarımları, 2021

 

İzaka Olive Oil markası güçlü ve zevkli tasarımı ile ölümsüzlüğünü ilan ediyor.

Genç girişimci Emre’nin bahçelerindeki köklü zeytin ağaçlarından kaliteli ve lezzetli zeytinyağ üretmek istemesiyle doğan İzaka Olive Oil, tüketiciye unutulmaz bir lezzet sunmayı amaç ediniyor. Müşterisine kaliteli ve lezzetli bir hizmet sunan İzaka Olive Oil, marka kimliği ve tasarımlarına By The Co. işbirliğiyle ulaşıyor.

 

 

By The CO. Neler Yaptı?

Köklü geçmişlerini bir şişede buluşturma isteğiyle yola koyulan İzaka Olive Oil, marka oluşum ve kurulum aşamasına By The Co. tasarımlarıyla giriş yaptı. Genç girişimcinin hayal ve beklentileri By The Co. ekibinin sürdürülebilir ve özgün bir marka yaratma misyonuyla buluştu. Marka kimliği tasarımı ve analizi, logo ve ambalaj tasarımı, grafik tasarım ve matbaa süreçlerinde hizmet verdik.

 

 

İlhamımız Tarih

Kaliteli ve lezzetli zeytinyağını tüketicisiyle buluşturmak isteyen İzaka Olive Oil, zeytinin tarihsel geçmişinden ilham alıyor. Kökleri olağanüstü uzun ömürlü olan zeytin ağacı suya ulaşmak için köklerini toprağın derinliklerine uzatıyor. Kök sistemi çok güçlü olan zeytin ağacının böylelikle kesildiğinde ya da yandığında kökleri canlı kalabiliyor ve yeni sürgünler vererek ağacın yaşamını sürdürmesini sağlıyor. Köklerinden yeniden doğan zeytin ağacı mitolojide ve botanikte “ÖLÜMSÜZ AĞAÇ” olarak adlandırılıyor. Zeytin ağacının tarihsel imgelerinden ilham alınarak tasarlanan marka kimliği ise isminin anlamıyla da kendini güçlendirerek büyütmeyi başarıyor. Osmanlıca’da tattırma veya tattırılma, lezzet ve zevk hissettirme anlamında olan İzaka ise hammaddesinden güç alarak söz verdiği lezzete marka çizgisi ve şişe tasarımıyla ulaşmayı başarıyor.